Freitag, 21. Juli 2017

Ronaldo vyvádzal. Jeho hetrik priniesol Portugalsku výhru nad Arménskom

Ronaldo v Jerevane najprv vo 29. minúte z penalty odpovedal na vedúci trefu Pizzelliho. Medzi 55. a 58. minútou kanonier Realu Madrid po individuálnych akciách pridal ďalšie dva zásahy a skompletizoval tretí hetrik za národný tím a celkovo 35. v kariére.

Portugalci si však záver dobre rozbehnutého zápasu sami skomplikovali, pretože po hodine hry bol po druhej žltej karte vylúčený stredopoliar Tiago a v 72. minúte znížil bývalý obranca Českých Budějovíc Mchojan. Hostia však aj v oslabení tesný náskok udržali a tabuľku vedú o dva body pred Dánskom, ktoré v Kodani porazilo 2: 0 Srbsko.

Lewandowski vo Varšave úradoval až v úplnom závere. Útočník Bayernu Mníchov najprv v 89.minúte zvýšil na 2: 0 a ďalšie dve trefy pridal v nadstaveno m čase. Úvodný gól Poľska strelil v 62. minúte do gruzínskej siete iný ofenzívny hráč Milik. Zverenci Adama Nawalky majú po šiestich dueloch ďalej jednobodový náskok na Nemecko.

Úradujúci majstri sveta na portugalskom štadióne Algarve viedli nad Gibraltárom po polčase len 1: 0, ale v druhej polovici pridali ďalších šesť gólov. Vedľa Schürrleho hetriku sa dvakrát presadil Kruse a raz Gündogan s Bellarabim. Gibraltár prehral aj šiesty zápas a má celkové skóre 1:34. Tretí Škótsko remizovalo 1: 1 v Írsku.

Grécko prekvapivo prehralo 1: 2 na Faerských ostrovoch a zostáva posledný v skupine F s iba dvoma bodmi.Súboj vedúcich tímov Rumunska a Severného Írska skončil bezgólovou remízou, takže Rumuni ostali prvý o bod pred sobotňajším súperom.